"EL ESTE TATĂL ORFANILOR, APĂRĂTORUL VĂDUVELOR, EL, DUMNEZEU, CARE LOCUIEȘTE ÎN LOCAȘUL LUI CEL SFÂNT.”

BIBLIA. PSALMUL 68:5

Conducerea se folosește de toate prilejurile să spună despre existența Asociației,

iar aici veți găsi toate evenimentele importante care au acest scop și nu numai.

Emanuel Popa, oaspete de onoare în podcastul Need Project (SUA)

În acest podcast Bob West (gazda emisiunii) discută cu Emanuel Popa despre munca facută de Asociație pentru copii, în special cei cu dizabilități.

Ascultă acest podcast și află tot ce au discutat Bob si Emanuel:

Cel mai îndrăzneț proiect de când există Asociația

Am început cel mai îndrăzneț proiect de când există Asociația: izolarea termică a clădirii.

Anul trecut, am plătit aproximativ 8000 euro - gazul pe 5 luni. Prin izolarea termică a clădirii vom reduce cheltuielile cu 60-65%.

Iată câteva imagini din acest proces (costul a fost in jur de 55.000€, dar am primit majoritatea materialelor cadou, lucru pentru care suntem foarte recunoscatori).

"Spiridușii Moșului" în vizită de Sf. Nicolae (2021)

Copiii au primit cu brațele deschise un grup de tineri care i-au întâmpinat cu cadouri de Moș Nicolae.

Apreciem și încurajăm orice inițiativă de acest gen!

Mulțumim celor implicați!

Și tu poți "pune umărul" pentru ca toți copiii ce ne calcă pragul sa se poată bucura de cât mai multe astfel de activități, implicându-te activ sau de la distanță!

Abonează-te la newsletter-ul nostru pentru a fi la curent cu toate noutățile!

• Str. Iustin Marsieu Nr.22, ARAD, ROMANIA

Abonează-te la newsletter-ul nostru pentru a fi la curent cu toate noutățile!

Contactează-ne!

• maranata_kids@yahoo.com